محل تبلیغات شما

تصميم داشتم چند وقتي را بدور از بي بي سي، فارس و طلوع نيوز زندگي كنم، چند وقتي را بدور از اخبار مشهد، كابل و حتي سوئد سر كنم.

به علت مشغله زياد سعي كنم در حد كوتاهي خودم را درگير مسائل سياسي و روزمره كنم و به زباني ساده تر آهسته بروم و بيايم و سرم به كار خودم باشد.

اما اتفاقات اخير باعث شد كه كنترل اوضاع از دستم خارج شود.

بيشتر  يا كمتر از يك ماه از تحصن و اعتراض پناهجويان افغانستاني و ايراني در استكهلم و گوتنبرگ ميگذرد،

پناهجوياني خون به جوش امده و بخت برگشته اي كه بعد از سال ها بلا تكليفي تصميم به اعتراضي مدني و مسالمت آميز كرده اند.

بد و خوب، كم و زياد با تمام بي برنامگي ها و اختلافات سعي در رساندن صدايشان به گوش سياست مداران چپ و راست سوئد ميكند و تا امروز هم كارشان جواب داده است و اميدوارم كه جواب اين زحماتشان مثبت باشد.

من شاهد خستگي ها و كلافگي هايشان بوده ام، شاهد دعوا ها از سر تمام شدن صبرشان و شاهد تمام سختي هاي مهاجرت و بي سرنوشتي شان.

درك كردن سختي اين دسته از افراد براي شمايي كه خارج از گود به مسئله نگاه ميكني، سخت خواهد بود چه برسد به آن دسته از همنوعاني كه اين روزها تنها درگير عوض كردن مدل گوشي همراه يا لباس هاي مارك شان هستند.

روزها بعد از تمام شدن كارم ناخودآگاه سر از ميدان نورا بان توريت سردر مي آورم و ساعتي را همراه با آن عزيزان به تحصن مي نشينم.

كم و زياد به اندازه ي توان سعي به كمك داشته و خواهم داشت، چه شب هايي كه با فكر  آن پدرها و مادر ها كه همراه با كودكانشان در بلاتكليفي مطلق به سر ميبرند، سحر كرده ام و گاهي از احساس اينكه توان كمك بيشتر ندارم احساس پوچي و بي مصرف بودن به من دست داده است و فكر به جواب اين سوال كه كي اين كابوس ها تمام خواهد شد.

چيزي كه مرا جرات بخشيد تا دوباره در چنين مسائلي دخالت كنم خنده ي و تشكر  زني بود بخاطر كمك كوچكي كه در اين مدت به آنها كرده بودم.

اما چيزي كه مرا زجر ميدهد وجود هزاران هموطن و هم نوع در جامعه سوئد است كه دركي از اوضاع ندارند يا كه نمي خواهند كه داشته باشند و بعضاً با طعنه هايشان در صفحات مجازي، باعث دلسري بقيه ميشوند.

برويد به جهنم اگه بناي كمك نداريد، اگه بناي كمك و همدردي نداريد حداقل درد نشويد و با حرف ها و طعنه هايتان ما و دوستان متحصن مان را به حال خود رها بگذاريد

بگذاريد خودمان دعواي درد مان را پيدا كنيم.

با احترام عليرضا نقوي

اسمش را هر چه ميخواهيد بگذاريد

هى بخواهيم و رسيدن نتوانيم كه چه ?!

همه تن مست شدم، سخت به دنبال تو گشتم

كه ,ها ,بي ,كمك ,تمام ,سر ,ها و ,داده است ,جواب اين ,دسته از ,كم و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شورای دانش آموزی دبیرستان طالقانی بروجن